Apie LED Juostas Paprastai

2012/10/18 | Naujienos

Anksčiau publikavome ilgą pastebėjimų ir komentarų straipsnį apie LED juostas. Šiandien dalinamės labiau į paprastą žmogų orientuota informacija!

LED juosta –šviesą skleidžiantis gaminys: diodai sulituoti ant juostelės. Kaip ir buvo kalbėta praėjusiame įraše, egzistuoja daugybė šių LED diodų variantų: šviesos kiekis, spalva ir kiti parametrai gali skirtis. LED juostos Lietuvoje dažniausiai būna 12V.

LED juostai prijungti reikalingi LED maitinimo šaltiniai dar liaudiškai vadinami „trafais“, kurie duoda nuolatinę srovę (būna parašyta 12V DC). Nesupainiokite su liuminescencinėms lempoms skirtais transformatoriais.

Populiariausios vienspalvės LED juostelės turi paprastą pajungimo schemą: juostelė prijungiama prie LED maitinimo šaltinio, kuris jungiasi į tinko įtampą.

RGB LED juostos reikalauja papildomo komponento – RGB LED juostos valdiklio. Šie valdikliai būna su nuotoliniais radijo pulteliais su įvairiomis programomis LED juostos valdymui. Šiuo atveju jungiate LED RGB juostą į RGB valdiklį. LED RGB valdiklis jungiasi į maitinimo šaltinį, o pastarasis į tinklą!rgb-color-controller-adapter-wiring-diagram1

Prieš įsigydami LED juosteles apsvarstykite ir turėkite atsakymus į šiuos klausimus:

Ar turiu tinklo įtampą netoli tos vietos, kur montuosiu LED juostas?

Ar turiu kur paslėpti/sumontuoti maitinimo šaltinį? Ar LED maitinimo šaltinis bus pasiekiamas aptarnavimui?

Koks paviršius ant kurio klijuosiu LED juostą?

Kokio ilgio LED juostos man reikės?

Ar esu suplanavęs kaip įjungsiu ir išjungsiu LED juostą?

Ar juostą montuosiu viduje ar lauke? Kokia bus žemiausia ir aukščiausia apytikslė aplinkos temperatūra?

Ar bus vandens/drėgmės šalia LED juostos ar maitinimo šaltinio?
flexible-strip-light-high-watt-driver-diagram