LED Apšvietimas Ir Jo Privalumai

2012/11/12 | Naujienos

Suprantama, kad dažnas jau yra susidūręs su LED apšvietimu ar yra girdėjęs, kad toks dalykas egzistuoja. Tačiau yra žmonių, kurie apie LED apšvietimą norėtų sužinoti plačiau. Tam ir skirtas šis straipsnis.

LED yra angliškų žodžių Light Emitting Diode trumpinys. Lietuviškai tai skambėtų – Šviesą Spinduliuojantis Diodas (sutrumpintai šviesos diodai). LED‘ai ir yra diodai, kurie spinduliuoja regimojo spektro bangas. Apie šio apšvietimo (tame tarpe ir LED) perspektyvas pradėta kalbėti dar XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio pradžioje. Daug žadanti ir plačiai tyrinėjama ši mokslo sritis vystėsi nuosekliai. Pirmieji LED‘ai, kurie spinduliavo regimąsias bangas, švietė raudona spalva. Ir iki pat XX amžiaus 7-ojo dešimtmečio pabaigos šviesos diodai buvo labai brangūs. Vieneto kaina siekė net iki 800 Lt. Tačiau mokslui žengiant į priekį LED‘ai atpigo, pasipildė platesne gama spalvų bei pradėti plačiau taikyti visuomenėje.

LED‘ai gaminami iš puslaidininkinių medžiagų ir jų veikimas pagrįstas puslaidininkio fizikinėmis savybėmis. Per šias medžiagas leidžiant elektros srovę išspinduliuojama regimoji šviesa. Ši spinduliuotė pasižymi dideliu efektyvumu – didelis elektros kiekis, kuris leidžiamas per puslaidininkį yra sunaudojamas šviesai gauti. Svarbu suvokti ir tai, kad medžiagos iš kurių gaminami LED‘ai yra ilgaamžės, nekenksmingos, atsparios aplinkos poveikiui.

Svarbiausi klausimai ir atsakymai į juos :

Kuo ypatingas LED apšvietimas?

Ilgaamžiu LED apšvietimu galima sukurti patrauklius akiai, jaukius interjero sprendimus. Be to, tai puiki priemonė taupyti elektrai bei rūpintis gamta.

Ar LED apšvietimas yra taupus? 

Skaičiuojama, kad sparčiais tempais vykdant LED apšvietimo diegimą pasaulyje iki 2025m. bus sutaupoma 62 proc. apšvietimui skirtos elektros, 225 milijardai dolerių.

Kiek ilgai vartotojui tarnauja LED apšvietimas?

Tinkamai instaliavus, LED‘ai tarnauja 50 000 valandų ar net ilgiau. Praėjus šiam ar didesniam laiko tarpui LED‘ų spinduliuojamas šviesos intensyvumas dažniausiai nežymiai sumažėja. Naudojant LED apšvietimą ne ištisai – tarnauja 20 metų ar ilgiau.

Kokie LED apšvietimo privalumai lyginant su liuminescencinėmis ar kaitrinėmis lemputėmis?

Didžiąją dalį energijos kaitrinė lemputė išnaudoja šilumai ir tik maža dalis virsta šviesa. LED apšvietimas daugiau nei 80 proc. efektyvesnis nei naudojant kaitrines lemputes. Be to, LED‘ų tarnavimo laikas net 60 kartų ilgesnis.

Lyginant su liuminescencinėmis lemputėmis, LED apšvietimas pagamintas iš nekenksmingų medžiagų (pažeidus liuminescencines lemputes galima apsinuodyti kenksmingomis medžiagomis). Liuminescencinės lemputėms pasiekti maksimalų apšvietimo intensyvumą reikia iki kelių minučių, kai tuo tarpu LED‘ai tai padaro akimirksniu. Reiktų paminėti, kad LED‘ai nemirga, be to, šviesos intensyvumas gali būti lengvai valdomas. Smarkiai sumažinus šviesos srautą labai krenta ir elektros sąnaudos.

Ar skiriasi  LED apšvietimo įrangos kokybė ir kaina?

Be abejo. Skiriasi ne tik patikimumas, kokybės ir kainos santykis, tarnavimo laikas, bet ir LED‘ų veiklos efektyvumas. Svarbi charakteristika yra šviesos srautas, kurį spinduliuoja kiekvienas vatas elektros energijos (lm/w). Todėl informacijos apie tai reiktų klausti pardavėjų. Svarbus ir maitinimo šaltinių (transformatorių) ilgaamžiškumas, suteikiama garantija. Be to, reiktų atkreipti dėmesį – ar keičiant šviesos intensyvumą, neatsiranda nemalonus ūžimas. Valdikliai taipogi turėtų būti ilgaamžiai. Dažnai rinkoje pardavėjai siūlydami prekes suteikia informaciją tik apie gaminio kainą, tačiau privalu suprasti, kodėl ir kuo ta kaina skiriasi nuo aukštos kokybės produkcijos. UAB ENERGY GREEN orientuojasi į produkcijos kokybę. Mūsų kokybės ir kainos santykis vienas geriausių rinkoje. Reiklumas gamintojų produkcijai bei noras suteikti klientams  kokybiškas paslaugas leido suburti gausų klientų ratą, kurie įvertino mūsų pastangas.

UAB ENERGY GREEN – įmonė, sukaupusi žinių ir patirties bagažą apšvietimo technologijose: tiek patariant renkantis produkciją, tiek atliekant montavimo darbus.

Svarbiausios mūsų vertybės:

Klientų pasitenkinimas. Mums rūpi mūsų klientai, todėl siekiame suteikti jiems aukščiausio lygio aptarnavimą. Klientų pasitenkinimas – mūsų įmonės sėkmė.

Kokybė. Mes siūlome tik aukščiausios kokybės, ilgaamžius ir pasaulyje vertinamus produktus. Savo tiekėjams taip pat taikome aukštus standartus ir renkamės tik patikimas ir mūsų kokybės reikalavimus atitinkančias kompanijas.

Inovatyvumas. Mes siekiame pateikti naujas idėjas Lietuvos rinkai.

Norėdami pasikonsultuoti ar įsigyti prekių kreipkitės skiltyje KONTAKTAI nurodytais telefonų numeriais arba rašykite elektroninį laišką.