Nišų LED Apšvietimas ir Dažniausiai Pasitaikančios Klaidos (1 dalis)

2016/05/04 | Naujienos

Trumpų  patarimų serija, kaip suplanuoti ir įsirengti apšvietimą nišose. Pirmiausia aptarsime nišas, kituose patarimuose pakalbėsime apie elektros instaliacijos paruošimą, idant viskas vyktų sklandžiai.

Prieš įrengiant bet kokį apšvietimą, rekomenduojama turėti paruoštą apšvietimo ir elektros planą, kuriame būtų išdėstyti jungiklių ir apšvietimo taškai, tarp jų skirti nišoms apšviesti.

Nišų apšvietimą bendrame patalpos apšvietime apsprendžia  šviesos, sklindančios iš nišos funkcija, ir bendras kitų apšvietimo taškų išdėstymas. Nepamirštant ir bendros interjero koncepcijos. Įvairiose komercinės ir gyvenamosios paskirties patalpose šviestuvai nišose gali būti sėkmingai naudojami tiek kaip dekoratyvinis, tiek kaip bendras apšvietimas.

Konsultuodami savo klientus, įsirengiančius nuosavus
būstus, atkreipiame dėmesį, kad daugybę problemų nišų apšvietimo įrengimui sukelia neprofesionalūs sprendimai ir planavimo trūkumas.

Išskyrėme dvi dažniausiai pasitaikančias sienų ir lubų apšvietimo iš nišų klaidas.

Tinkamos nišos įrengimas sienų ir lubų apšvietimui

Nesunku suprasti, kad kiek yra meistrų, tiek yra būdų, kaip įrengti nišą.  Kiekvienas kokybiškai  gipskartonį kalantis meistras gerai išmano savo darbą, bet ne visada žino apšvietimo įrengimo subtilybes. Tad šiuo atveju kaip niekada svarbus bendradarbiavimas. Mes, apšvietimo meistrai, visuomet patys tiesiogiai bendraujame su klientų meistrais, kad išvengtume „sugedusio telefono“ ir pakartotinų gipso darbų.

Įrengiant nišas, visuomet svarbu rasti kompromisą tarp nišos dydžio ir optimalaus apšvietimo efekto. Meistrai yra linkę suformuoti itin siauras ir žemas nišas, taip pat sumontuoti įvairius bortelius. Šie sprendimai apsunkina šviesos diodų, maitinimo ir valdymo elemenų montavimą, susidaro nepageidamuojamos griežtos šešėlių linijos.

Trumpai: Mūsų rekomenduojama niša SIENŲ apšvietimui ne mažesnė kaip 150 x 150 mm su 50 mm laipteliu.

Pagrindins iššūkis, su kuriuo susiduriame nišiniame LUBŲ apšvietime – itin ilgos stačiakampės patalpos. Stovint viename patalpos gale, kitame gale gali matytis ilgoje lubų nišoje sumontuotas apšvietimas. Kad to būtų išvengta, naudojami patys paprasčiausi LED profiliai (aukštis iki 6 mm) arba labai nedidelis (aukštis iki 6 mm) bortelis laiptelio briaunoje. Aukštesni tiesiog nereikalingi, nes LED apšvietimo elemento aukštis retai viršija 5 mm.

Trumpai. Bendra rekomenduojama LUBŲ niša nemažiau 150 mm x 100 mm su maksmalia 5 mm aukščio briauna.

Itin svarbu, kad meistrai nišas įrengtų kokybiškai ir iki galo atliktų apdailą jų viduje. Ypatingą dėmesį būtina skirti sienoms ir luboms, kurios bus tiesiogiai apšviestos iš nišų. Palikus neapdailintą gipskartonį gali atsirasti nepageidajamų šviesos atspalvių ir šešėlių. Nišų vidus turi būti lygus visu ilgiu, nes LED apšvietimas  kuria vientisą apšvietimą ir bet kokie nelygumai nišose atsispindės ant sienų.